начало

ВСС умува трябва ли да ограничи част от правомощията си след решението на СЕС ВСС умува трябва ли да ограничи част от правомощията си след решението на СЕС

посредничество

Казуси по търговско право. Търговска регистрация
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


посредничество

Мнениеот petrova_il » 27 Ное 2008, 16:47

Ответникът не оспорва резултатите и постигнатия ефект по всяка от петте извършени сделки, нито размера на договореното между страните комисионно възнаграждение в полза на ищеца, в качеството му на търговски посредник. Възраженията на ответника са: неучастие или неизпълнение на задълженията от страна на посредника (което не намира потвърждение в материалите по делото) и основно, че след като сделките, предмет на договора за посредничеството, са започнали преди неговото подписване, посредникът няма право на възнаграждение.
Въпрос: Какво решение трябва да приеме съдът?
Някои да има идеи?
petrova_il
Младши потребител
 
Мнения: 21
Регистриран на: 27 Ное 2008, 16:19

Re: посредничество

Мнениеот DEKAH » 27 Ное 2008, 22:28

Въпрос: Какво решение трябва да приеме съдът?


Ами... при 2 изречения какво да приеме съда?

Мислите ли, че при такава неизяснена фактическа обстановка, основания на иска - нито подробности относно вида на сделките, доказателства и т.н. съда може да реши каквото и да е.

Предайте на асистента си, че не става за асистен. Да си търси друга работа.
Мъдър е не този, който много чете, а който извлича полза от четенето.
Аватар
DEKAH
Активен потребител
 
Мнения: 2284
Регистриран на: 11 Окт 2001, 15:00
Местоположение: Бургас

Re: посредничество

Мнениеот zzzzz » 27 Ное 2008, 22:51

Според мен комисионно възнаграждение се дължи. Такъв вид сделки- за посредничество, са неформални, поради което и липсата на писмен договор не е основание да се смята, че те не са сключени.
Проблемът е как ще се докаже размерът на дължимата комисионна. Евентуално със свидетели. Ако вече е подаден иск за изплащане на дължима комисионна за една такава извършена сделка трябва доста сериозно да се отнесете по въпроса за доказването на размера на комисионната.
zzzzz
Потребител
 
Мнения: 465
Регистриран на: 23 Авг 2006, 18:20
Местоположение: Burgas

Re: посредничество

Мнениеот zzzzz » 27 Ное 2008, 22:53

Още повече ако ответникът не оспорва размера на дължимата комисионна и постигнатите резултати- то той признава по косвен начин, че е сключена такава сделка с посредника. Може да се призове като свидетел и самият купувач.
zzzzz
Потребител
 
Мнения: 465
Регистриран на: 23 Авг 2006, 18:20
Местоположение: Burgas


Назад към Търговско право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта


cron